Jdi na obsah Jdi na menu
 


strategie za nemrtvé

27. 11. 2008

Zpět na seznam článků
Autor: waki sashi
Název: strategie za nemrtvéNemrtví

Spirit Tower Rush

Pokud tento rush provedete správně, může Vám lehce vyhrát hru. Budete potřebovat jeden předmět, essence of blight. Toto je můj stavební postup:
1. Pošlete 2 Akolyty na zalto a Ghúla na dřevo
2. Zbývajícím Akolytou vyvolejte Kobku a Zikkurat, poté ho pošlete na zlato
3. Vyrobte 2 Akolyty na zlato
4. Až to prostředky dovolí, postavte Oltář
5. Až to prostředky dovolí, postavte další Zikkurat
6. Až to prostředky dovolí, postavte Tomb of Relics (dostupný pouze ve Frozen Throne :[ )
7. Až to prostředky dovolí, ostavte Pohřebiště.

Poznámka: Během stavby toho všeho udělejte alespoň 8 Ghúlů a za hrdinu si zvolte Mrtvého Rytíře (Death Knight)

Teď, když jste připraven, kupte 2x Essence of Blight v Tomb of Relics a utíkejte ke vnějšku soupeřovy základny.Použijte Blight a Akolytou vyvolejte co nejvíce Zikkuratů můžete. Až jsou hotové, upgradujte je na Spirit Towery a utečte.

Vašema Spirit Towerama koncentrujte palbu na jejich hrdinu a poté posrupně odebírejte jejich jednotky.

To nebudou čekat :)

Obnovitelné jednotky

Jednoduchá metoda, naschromážděte 5 Nekromancerů okolo Vašeho POhřebiště (Graveyard) a jednoduše čekejte na vygenerované mrtvoly. Nyní označte vašich pět Nekromancerů klikněte pravým tlačítkem na Vyvolat Mrtvé (Raise Dead) pro automatické užití. Poté by všichni Vaši Nekromanceři měli oživovat mrtvoly okolo Pohřebiště. A hele...10 životaschopných kostlivců k Vašim službám. Toto můžete zopakovat kolikrát chcete. Nyní ovšem shledáte tůto taktiku užitečnější, když necháte vyzkoumat Čaroděje-Doktora Začátečníka, Čaroděje-Doktora mistra a evidentně i Dlouhověkost Kostlivců!

Zatímco tato taktika nebyla testována v Multi-playerovém prostředí, jsem si jist že by byla k ničemu. Ale v single playeru jsem to shledal hodně užitečnou taktikou při sundavání útočných budov a rozptylování nepřátelských jednotek.

Obětování..."Za Krále Lichů!"

Tato strategie je v postatě jednoduchá ale hodně hodně silná. Nebudu se příliš zabývat postupem stavění. Začněte stavět Zikkuraty u vchodu do základny, Kobku u středu města a pak Oltář Temnoty.(Zaplňte zlatý důl Akolyty). Jakmile je Kobka hotová, měli by jste neustále trénovat Ghúly a poslat je všechny na dřevo. Vyberte si svého Hrdinu. Postavte Pohřebiště a upgradujte Nekropoli. Vezměte Hrdinu a pár Ghúlů a rozmačkejte nějaké příšerky zatímco dokončujete tuto strategii.

Jakmile je Nekropole vylepšená, dejte dělat Nekromancery a v Pohřebišti začněte zkoumat kostlivčí/ghúlí vylepšení Nezapomeňte průběžně trénovat Ghúly a teď už i Nekromacery.(všechno přebytečné zalto používejte k up-gradu Zikkuratů.Měli by jste jich mít u vchodu do základny 6 až 7. Když máte asi tak 12 Ghúlů (3 až 4 nechaných na dřevu) a 5 až 6 Nekromancerů, BĚŽTE!!! Ale toto je ta strategie, kde když dorazíte k nepřátelské základně a pravděpodobně i armádě :) držte Vašeho Hrdinu a Nekromancery zpátky. Nezapomeňte, že jste up-gradovali Vaše Ghúly, takže nejsou tak chabí...Nechte jich asi polovinu zemřít NEŽ přivedete Nekromancery.

Nekromancery přeměňte mrtvoly padlých jednotek v Kostlivce (nezapomeňte, že dostanete DVA kostlivce za JEDNOHO padlého Ghúla takže je OBĚTUJTE VŠECHNY). Také vylepšení brnění a útoku Ghúlů se vztahuje i na Kostlivce...skvěle! Aktivujte automatické použití Obživování, takže padlé jednotky se rovnou stávají Kostlivci. Váš nepřítel nebude vědět, co má dělat. Budete mít moře jednotek, které útočí a blokují cestu k Vašemu hrdinovi a Nekromancerům. Ve Vaší základně průběžně budujte další Ghúly a Nekromancery. Pokud potkáte nějaké letce, stáhněte se zpět do bezpečí svých Zikkuratů...Vím, že jsem byl nejasný při popisu stavebního postupu, ale je to jednoduché, když jste to již několikrát provedli.

Jak Vyhrát za Nemrtvé
Kapitoly:
Rytíř Smrti-Lich-Dreadlord-Nemrtví vs. Lidé-Nemrtví vs. Temní Elfové-Nemrtví vs. Orkové-Nemrtví vs. Nemrtví

Než to začnu, musíte znát některé nezbytnosti pro hraní za JAKOUKOLIV RASU.

Jako u každé rasy musíte znát své možnosti. Předpokládejte, že Váš soupeř bude pokaždé dělat to nejlepší, co je v danou chvíli možné. Nevykládejte mi pohádky, jak jste měli Wyverny a ovládli soupeřovy Ghúly a hrdiny. Tato strategie předpokládá, že Váš soupeř je Gosu, Maphacker. Ano, omlouvám se, že si musíte představovat, že váš protivník maphackuje a je gosu. Takto nikdy nemůžete být překvapeni. Tento strategický průvodce se bude snažit využít všechny jednotky ke kontorvání, každá jednotka má svůj protipól. Porazil jsem všechny špičkové UD hráče, od Marna(3-0), a Lightknight69(1-1...prohrál se mnou Nem.xNem. a porazil mě za Orky) takže namyšlenost stranou...VÍM O ČEM MLUVIM!!!! :p. Následujte tohoto průvodce pozorně a bude z Vás MNOHEM lepší hráč. Toto si vychutnejte...Rozšiřováním těchto znalostí komunitě dělám svoji hru o dost slabší a zranitelnější. Tento strategický průvodce je zamýšlen pro tvrdé hráče. Avšak i méně zkušení hráči můžou z následujícího něco získat.

Nemrtví hrdinové: skvělí pro podporu, hrozní pro solo "příšerkování"-dále jen creeping. Jak získát výhodu z této znalosti. Nemrtví josu JEDINOU RASOU, která nemůže se samotným hrdinou vyčistit expanzi, na JAKÉKOLIV MAPĚ. Také Nemrtví hrdinové nemůžou sami účinně rushovat. Nejlepším způsobem jak to překonat je nestavět Oltář jako první a vylepšovat během vyrábění 1 obranné budovy. Proč plýtvat penězi na Spirit Tower(up-gradovaný zikkurat), když Vaše vylepšená Nekropole má útok s dosahem 800 (Orkské věže mají také 800, Spirit towers mají 700). Důvodem pro obranu je, že Váš oponent je gosu maphacker, který bude rushovat s hrdinou, pokud neuděláte Oltář brzy. (nezapomeňte se naladit na tuto mentalitu, je to klíčem k vítězství)

Nyní vyvstává otázka: Jak mám vylepšovat brzy, zastavit rush hrdiny a zastavit ofenzivní věžový rush na moje budovy?

Odpověď: Hra začíná, označím vše(3 Akolyty a 1 Ghúla) pošlete je do zlatého dolu, klikněte na Nekropoli, udělejte 2 Akolyty, co nejdříve seberte Ghúla a pošlete ho k nejbližším stromům. Označte Nekropoli a klikněte pravým tlačítkem na zlatý důl jako cíl tréninku. vezměte Akolytu, udělejte Kobku, udělejte Zikkurat a vraťte ho do zlatého dolu. A tady něco hustýho. Jakmile se Váš Ghúl vrátí dvakrát s 20 dřeva (budete mít 140), označte ho a připravte se poslat ho zpět brzy. Potřebujete jenom 10 dřeva pro Halls of the Dead. Zaznamenal jsem, že pro kohokoliv je nemožné i dostat jejich hrdinu do Vaší základny, než je up-grade na Halls of the Dead hotový.

Oltář:By měl být vybudován, když máte 3 Ghúly těžící dřevo. Měl by jste je poslat zpátky asi po 10 plácnutích (to by Vám mělo dát 100 dřeva, které potřebujete). Ujistěte se, že postavíte Váš další Zikkurat co nejdříve po Oltáři. Čím déle čekáte, tímdéle bude trvat, než bude Váš hrdina připraven.

(Já mimochodem upřednostňuji Rytíře Smrti, následovaného Lichem a poté Dread Lordem...ale to je na Vás)

Pohřebiště:Po druhém hrdinovi, kdykoliv můžete dělat Ghúly, nepřestávejte a mějte zlato.

Tak nyní znáte počáteční rozvoj, proti KAŽDÉ rase. Co dělám teď?

Nyní máte 9 až 12 připravených Ghúlů z neustálé výroby ve Vaší Kobce a Váš hrdina je také připraven. Co děláte teď? Běžte na lov těžkých příšer, nepodceňujte Power of death a dobrý mikromanagement. Pokud jste zvolili Rytíře Smrti, můžete uzdravovat zraněné Ghúly.

Ujistěte se, že Vašeho druhého hrdinu dostanete co nejdříve. Toto je, kde Vaše armáda bude silnější než soupeřova a všechny konflikty vyústí v hodně bolesti. (Frost Nova a death coil je dobré použít na hrdinu, než bitva vůbec začne. Frost Nova platí dokonce i na nízko-hitpointové jednotky)

Nyní si určete cíle:
Cíl 1:Expandovat
Cíl 2:Nenechat soupeře expandovat (pokud již soupeř expandoval, ujistěte se, že vy taky expandujete)
Cíl 3:Zničit ty nejlepší příšery dříve, než to udělá soupeř
Cíl 4:Nezabývat se prohrou v bitvě. Dostat se z bitvy co nekdříve, když je jasné, že ji nevyhraji. Klidně použijte i Svitek městské brány. Celkem jich budete mít 3. Díky třem hrdinům.

Poté, co jste expnadoval, co nejdříve přikročte k vylepšení na Černou Citadelu. Také co nejdříve up-gradujte Ghúlí šílenství, udělejte třetího hrdinu a vylepšujte Frost Wyrmy.(Stačí 2 Boneyardy).

Až jsou všechny příšerky mrtvé, přikročte ke střetu se soupeřem, raději mimo jeho základnu, nebo expanzi, protože přece nechcete, aby Vás zranila nepřátelská věž, strom, nebo zikkurat ještě k oponentově armádě?

Toto jsou všechny základy, které potřebujete znát, než se pustím do hloubkových popisů s mikromanagementem a jak hrát proti každé ze všech čtyř ras.

Jak zvládat Mikromanagement

Následující způsoby mikromanagementu jsou pro extrémně rychlé a talentované hráče. I když nejste rychlý, přesto se snažte co nejvíce. Cokoliv z následujícího POMŮŽE VAŠÍ HŘE. Pro nastavení Hotkey vašich jednotek, stiskněte Ctrl a stiskněte číslo, které chcete mít jako hotkey pro vybrané jednotky. Nejrychlejším způsobem je držet levý palec na "ctrl" a levým ukazovákem zasáhnou dané číslo. No, já mám velkou ruku. mé jednotky jsou vždy pod některým z hotkeyů, úplně každá jednotka, kromě Akolytů a Ghúlů na dřevu. Mimochodem nikdy nepoužívám hotkeys pro budovy. Jednodušší je zmáčknout mezerník od jednou po třikrát, což vycentruje mapu na mojí základnu, nebo jednoduše kliknu na ojí základnu na minimapě dole vlevo.

Rytíř Smrti

Kouzla k naučení: Coil, Aura, Coil, Aura, Coil, Raise Dead, Aura, Death Pact 3x

Nastavte hotkey 1

Snažte se uchránit ho před vážnými zraněními. Je JEDINOU JEDNOTKOU, KTERÁ NEMŮŽE BÝT UZDRAVENA JEHO COILEM. Takže jeho život je podstatný pro přežití Vaší armády.

Nastavte všechny Ghúly na Hotkey "2", hned, jak opustíte základnu

Jak na začátku hry uzdravovat vaše Ghúly: stiskněte "1", poté držte Shift a označte všechny vaše Ghúly (nebo kolik jen můžete), toto pojistí, že coilu bude dána přednost před kanibalizmem. Avšak když označíte Rytíře Smrti současně s jedním velkým táhnutím levého kliknutí, coil dostane přednost. Stiskněte "C" a levým tl. klikněte na zraněného Ghúla na dolním prostředním panelem, kde jsou umístěny "čtverečky a hitpointy" všech vašich označených jednotek. Teď když ještě není konec bitvy, víte, že počítačova AI bude pokračovat v zaměřování se na toho Ghúla, takže klikněte DVAKRÁT na zraněného Ghúla z dolního prostředního panelu a pravým talčítkem ho pošelte pryč z bitvy. Rychle označte vašeho Rytíře Smrti a Ghúly a přikročte k opakování uzdravování a utíkání. Samozřejmě když je po bitvě, prostě stiskněte "2" + "c" a vaši Ghúlové začnou automaticky kanibalovat.

P.S. Ujistěte se, že když váš Ghúl utekl dostatečně daleko, že se vrátí a znovu zapojí do bitvy. Nejlepší je odkiknout ho půl obrazovky pryč od bitvy, držet Shift, stisknout A a levým tl. kliknout zpět do oblasti boje. Toto Vám umožní okamžitě se vrátit zpět a pokračovat v mikromanagementu vašich ostatních Ghúlů.

Jak uzdravit Vaše další hrdiny
Všimněte si, že jak dostanete více hrdinů, Hotkeys by se měly změnit. Váš druhý hrdina by měl mít Hotkey 2 a Vaši Ghúlové by měli být přesunuti na 3. Nejrychlejší způsob, jak to provést je zmáčkonut hotkey vašich Ghúlů a pak stisknout "Ctrl + 3". Poté označte Vašeho druhého hrdinu a stiskněte Ctrl + 2.

Příklad: Váč Lich je zaměřován nepřítelskými jednotkami a potřebuje uzdravit. (death coil)

Řádné kroky:
1. Stiskněte Hotkey Liche "2" a odklikněte ho na opačnou stranu, než ze které se na něj útočí.
4. Stiskněte Hotkey Rytíře Smrti "1", zmáčkněte "c" a jednoduše zaměřte Liche, který se odsunul pryčod výřících barev války. Je to o dost jednodušší ho zaměřit, když není v davu. To ho také chrání před smrtí, protože coil uplatňujete při jeho útěku.
7. Stiskněte Lichův hotkey "2", poté stiskněte "a" a levým tl. klikněte zpět do víru bitvy.


Uzdravování Frost Wyrmů nemusíte dělat tak podrobně, protože v tů dobu budete mít Rytíře Smrti úrovně alespoň 5 a váš coil bude uzdravovat za 600 hit pointů.

LICH

Schopnosti k naučení: Frost Nova, Frost Armor, FN, FA, FN, Death & Decay, FA

Má málo hitpointů, snažte se ho držet zpátky a nechte ho střílet.

Nešetřete s jeho manou. Používejte jí na těžké příšery, pokud to bude potřeba. Stojí to za to porazit je rychleji, takže se můžete přesunout k další skupině náročných příšer.

Death and Decay není jen více účinná, než Zemětřesení na budovy (může to zničit Pevnost, což Zemětřesení neumí), ale je JEŠTĚ LEPŠÍ na jednotky!. Při použití v bitvě se snažte zaměřit toto kouzlo na zadní část jeho armády bez ohledu na tu přední, protože nechcete chytit do pásma tohoto kouzla svoje jednotky.

Dread Lord

Bude mít hotkey č.3, pokud bude váš třetí hrdina a Ghúlové a Mraziví Wyrmové budou posunuti na 4+5

Schopnosti k naučení: Carrion Swarm, Vamp Aura, CS, VA, CS, Inferno, VA

Považujte vašeho Dread Lorda jako stěnu vstřebávací rány. On je tím, koho budete chtít mít pořád vepředu. Udržte ho naživu, ať to stojí, co to stojí. Stejně jako s Lichem, nešetřete jeho manou. Carrion Swarm používejte bez omezení proti příšerám a samozřejmě i proti nepřátelům.

Inferno by mělo být použito jen proti armádě soupeře. Zaměřte to na nejslabší jednotky: Kněze, čarodějky, Lučištnice, Lovkyně, Šamany, čarodějnice-doktorky, Nekromancery, Banshee atd.

Mraziví Wyrmové (Frost Wyrms)

V době, kdy už mám Wyrmy,si už s sebou ani neberu Ghúly. Když mám problémy se dřevem, prostě si najmu Sekače dřeva (Lumberchopper) v Gobliní Observatoři. Když máte Wyrmy, můžete JAKÉKOLIV bytosti na mapě. BNET naprogramoval AI aby měli nepřirozenou tendenci udělat příšery s útokem na vzdušné jednotky..dííte se proč? umírají snadno? Váš Rytíř Smrti může snadno uzdravovat napadávané Wyrmy Coilem. (Nemilujete prostě todle kouzlo? 600 hp!!! při MR úrovně 5!)

Takže teď mám 4-5 nastavených hotkeyů.
1. Rytíř Smrti
2. Lich
3. Dread Lord
4. Ghúlové, pokud s sebou beru Ghúly, nastavím Wyrmy na 5 místo na 4


PoT-TiMeův neblaze proslulý Insta-Hero Kill Microsequence

Fakt, že pouze Nemrtví mají 3 hrdiny se kouzly, které můžou útočně použít proti jednotkám, by vás měl přimět k zamyšlení...proč můj soupeř potřebuje svého hrdonu...může být mrtvý...( ^_^ )

Samozřejmě nemůžete provádět útočný Coil proti Nemrtvému, ale proti ostatním rasám to používám s bleskovou rychlostí. Je to jednoduché, pokud používáte PoTovy Hotkeys...nyní si uvědomíte některé z jejich předností.

1 + C + klikněte brzy levým tlačítkem pro smrt hrdiny (Rytíř Smrti + Coil + koho zaměřit)
2 + N + klikněte brzy levým tlačítkem pro smrt hrdiny (Lich + Frost Nova + koho zaměřit)
3 + C + klikněte brzy levým tlačítkem pro smrt hrdiny (Dread Lord + Carrion Swarm + koho zaměřit)

I když soupeř dokázal uzdravit, nebo nezemřít, váš další Death Coil bude připraven za několik vteřin a už by to mělo splnit účel. Pamatujte si, že armády jsou bez jejich hrdinů k ničemu..i když obětujete celou svojí armádu, jen aby jste zničil tu jeho, stojí to za to! Nezískal exp, zatímco vy ano, protože jeho hrdina měl osudovou příhodu.

Teď v podstatě víte, co máte dělat. Nyní se budu zabývat každou rasou a jakýmikoliv změnami, které by jste MOHLI udělat.

Nemrtví vs Lidé

Arcimág: Pravděpodobně nejlepší a nejnevyváženější hrdina ve hře. Hra Nemrtvých proti Lidem vyžaduje Dispel Wands. Rozptylte Vodní Elementály. Slabým místem jsou Arcimágovy Hit-pointy. Raný střet s Lidmi bude bez užitku, ledaže cítíte, že by jste mohl zníčit větší část jejich armády než oni vaší. To je téměř nemožné, pokud ten Člověk jel Rané Pěšáky a Vodní Elementálové změní průběh bitvy ve prospěch Lidí. Takže se nepouštějte do konfliktů bez Dispel Wands. Když povážíme, že máte oba stejný počet Ghúlů:Pěšáků, s Death Coil a Dispel Wands budete mít výhodu. Pamatujte si, že Lidé trpí ze škod mnohem více, než vy, protože Ghúlové mohou použít kanibalizmus. Později ve hře, pokud nemá Palladina, použjte PoT-TiMeův neblaze proslulý Insta-Hero kill Microsequence a zkoncujte s tím jeho nízko-hitpointovým zadkem.

P.S. Můžete zabíjet prasata/ovce pro kanibalizaci, pokud musíte, stejně jako mrtvá těla u vašeho pohřebiště.

Horský Král: Prostě dávajte pozor na Hromové kladivo (Thunder Clap) zaměřené na Ghúly. Pokud to Horský král použije na Vaše Ghúly, okmažitě utíkejte. Lidský gosu hráč by neměl mít jako prvního hrdinu HK, takže se nemusíte bát.

Palladin:Může na Vás útočně použít Uzdravit pro vypořádání se s polovinou škody. Pokud tohoto hrdinu soupeř použil jako prvního, prohrál hru, protože je to evidentně nováček. Paladin se nemůže sám uzdravit, takže se ho v pozdních bitvách snažte dostat ještě před Arcimágem.

Střelci: Jednotky útočící z dálky, které k ničemu nejsou a potřebují silnou podporu. Ani ve velkých skupinách nemůžou konkurovat Frost Wyrmům, díky Coilu úrovně 3 od vašeho Rytíře Smrti. Bez obav.

Rytíři: Ty bez problémů zvládnou Wyrmové...co dodat?

Knězové: Inner Fire může být lehce zastaven Dipel Wandem. Když rozptylujete Inner Fire, zaměřujte protivzdušné jednotky, protože jenom ty ohrožují vaše Wyrmíky.

Čarodějky:Když se setkáte s Čarodějkou, co nejdříve použijte Dispel Wands. Odstraní to Polymorph i slow spell. Musím se smát, když vydím, jak můj soupeř staví čarodějky v naději, že morph ovládne 3 řady mých frost Wyrmů. Polymorph může být použit pouze jednou za život čarodějky, kvůli vysoké ceně many.

P.S. Žádný předmět vašeho hrdiny by se neměl používat kliknutím. Správný způsob (který je vždy nejrychlejší) je požít váš číselník na klávesnici, kde má každý předmět svůj hotkey v odpovídajícím políčku. Např. Svitek městské brány (pokud jste ho ještě nepoužily) může být aktivován tlačítkem č.7, pravý hroní předmět=8, prostřední nalevo=4, prostřední napravo=5, dolní levý=1, dolní pravý=2). Toto je svělý způsob, jak během bitvy použít Dispel Wands, stejně jako ustoupit pomocí Svitku městské brány.

Minometčíci: Skvělí pro nájezdy na expanze, kam se nemůžete Townportovat, protože jste tam nepostavil druhou Nekropoli. Mojí nejlepší radou je (pokud s nimi nepošle armádu a je to sebevražedný nájezd), je poslat Ghúla na každé Minometčíky, nebo Frost Wyrma, zatímco je Zikkurat opravován všemi Vašimi Akolyty.

Parní tank: Proč Blizzard vůbec kdy udělal jednotku s opevněným brněním a obléhacím útokem? Zasraná nevyváženost. Přeju vám hodně štěstí, pokud je soupeř použije na zničení Vaší expanze nebo základny. Dostaňte je odtamtud s čímkoliv, co máte po ruce. Je celkem sranda, že ty retardi v Blizzardu umožnili být těmto jednotkám ovlivňovány aurami a kouzly jako inner fire, když jsou mechanické.

"OH yeah baby, bloodlustuju svoje auto denodenně, před jízdou do práce, takže pak jede rychlejc...;\"

Gyrokoptéry: Závisí na tom, kolik jich udělal. Jeden Wyrm by neměl mít problém se zníčením dvou Gyrokoptér. Avšak když Váš soupeř plýtvá penězma na tyto jednotky, okamžitě udělejte dva Ďábly Pekelný (Crypt Fiends) a vyzkoumejte síť. Pak z nich Vaši hrdinové můžou vymlátit duši. Stejně tak vaši Frost Wyrmové.

Grofoni:Stejné jako předcházející. Udělejte 2-3 Ďábly a vyzkoumejte síť. Frosti by je zvládli...ale pro jistotu.

Jak PŘEMÝŠLET v boji:

Pokud váš soupeř staví hordy Střelců proti vašim Wyrmům, použijte na ně do jejich středu Carrion Swarm a Frost Novu. Toto platí na Čarodějky a na ty, kdo mají málo hit-pointů a snadno umřou. Když váš soupeř trénuje Rytíře a je dostatečně blbej, aby se střetl s vámi a vašimi Frosty, měli by jste samozřejmě zatáhnout hrdiny a nechat Wyrmy, ať si s nima pohrajou. Ale během ústupu na ně určitě uplatňujte nejrůznější kouzla (Carrion Swarm, Death Coil, Frost Nova).

Jak odstranit nepřátelskou základnu s věžmi: Dobré pro Zikkuraty a Orkské věže též.

Tohle dělám opravdu s přehledem. Řekněme, že máte 6 Mrazivých Wyrmů a 3 hrdiny. Vaše Hotkeys by měly být následující:
1. Rytíř Smrti
2. Lich
3. Dread Lord
4. Všech 6 Frostů
5,6,7,8,9,0- Každý Frost samostatně.

Když se s vaší armádou pohybujete po mapě, můžete snadně použít minimapu a udělat následující

1 + a + levé kliknutí, 2 + a + levé kliknutí, 3 + a + levé kliknutí, 4 + a + levé kliknutí

Když používáte výše uvedené hotkeys, poslal jste všechny vaše 3 hrdiny a Frosty zaútočit na všechno, na co cestou do dané lokace narazí. Takže, jste připraven zaútočit na základnu a člověk tam umístil 5 VĚŽÍ! Věděli jste, že mrazivý dech Mrazivých Wyrmů zastavuje produkci budov stejně jako jejich další využití? (jinými slovy, zmrazené věže na vás nemůžou střílet). Jednoduše použijte každý hotkey zvlášť a každého vašeho Wyrma individualně zaměřte na každou z věží. Zmrazte každou do jedné.

V tomto případě nemusíte plýtvat časem mačkáním a + levé kliknutí, můžete prostě udělat:

5 + pravým kliknutím zaměřte první věž, 6 + pravým kliknutím zaměřte druhou věž atd.

Toto učiní KAŽDOU věž v jeho základně nečinnou.

VELMI VELMI V E L M I důležitá poznámka: Pokud se Váš soupeř přenese zpět do základny s jakýmikoliv protivzdušnými jednotkami, OKAMŽITĚ ustupte nebo použijte Svitek městské brány s celou vaší armádou, protože by jste mohl přijít o Frosty. Zatímco totiž zmrazujete budovy, zaměří se na vás a i když se přestanete zaobírat věžmi, stejně budete mít problémy.

Proti každé rase se snažte udržovat iventáře vašich hrdinů plné svitků Léčby, Dispel Wandů, a alespoň jedním Svitkem ochrany.

Nemrtví vs. Temní Elfové

Lovec Démonů

"Spal manu" je to, na co si musíte dávat pozor. V přítomnosti Lovce Démonů se snažte využít co nejvíce many. Pokud nastane střet, hoďte na LD, nebo jinou jednotku Temných Elfů Death Coil. Immolation je "chobo" a ani náhodou neovládne Ghúly. (Zeptejte se crunch-timea, on vám to vysvětlí). Pokud používá Immolation, je donucen přiběhnout až těsně k vašim Ghúlům. Obkličte ho a co nejdříve ho zabijte koncentrovaným útokem Ghúlů a Death Coilem.

Strážce Lesa:Dobrý v trýznění jednotek s jeho nevyváženým Zaplést (Entangle). Za každou cenu se vyhněte ranému střetu se Strážcem Lesa! Avšak jakmile máte svého druhého hrdinu, vymlaťte z něho duši Coilem/Frost Novou. Uvidíme jak dlouho bude tenhle nevyvážený hrdina posedávat kolem a zaplétat vás >:D Dispel Wand ovládne Strážce lesa. protože tato strategie využívá rané vylepšování, budete brzy mít Ghúlí šílenství, a Ghúlové ovládnou Lovkyně (Další nevyvážená děvka, díky Blizzardu)

Měsíční Kněžka:Když tuto čubku spatříte brzy, je váš soupeř nováček. Avšak když vidíte, že dosáhla úrovně 6, budete potřebovat kouzlo uspání pro zastavení Hvězdopádu, nejsilnějšího kouzla při úrovni 6 ve hře (Opět díky Blizzardu). Když tahle děvka použije lektvar nezranitelnosti (invuln potion), prostě utečte a akceptujte vaše zráty.

Lučištnice: Ty zvládnete Mrazivými Wyrmy, Ghúly a třemi hrdiny

Lovkyně: V raných stádiích by jste se s nimi neměli setkat. Pokud váš soupeř má velký počet těchto nevyvážených, nenadaných čubek bez schpoností(Myslíte si, že jsem se kdy bál těchto kurev?), nezapomeňte, že vždy můžete použít Svitek městské brány...stějné budete mít 3, díky vašim hrdinům.

Balista: Přinutí Vás zaútočit na soupeřovu armádu bez podpory vašich Zikkuratů. Jediná věc, kterou můžu dodat: jeďte masové ghúly a co nejdříve je vylepšete v Pohřebišti. Jinak na Balisty můžete použít i Frost Novu.

Druid Drápu: Ghúlové je v malých skupinkách zvládnou.

Druid Pařátu: Cyklóna naefunguje proti vzduchu

Chiméra: Že nemůže zasáhnout vzduch? Užijte si to, Frostíci!

Dryády: Vše, co ktomu mohu říci je, že by jste je měli s Wyrmama zaměřovat jednu po druhé a opatrným Death Coilovým uzdravováním... nikdy jsem s Frosty nepodlehl masovým Dryádám/Lučištnicím.

Nemrtví vs. Orkové

Pán Mečů (Blademater): Jeho Zrcadlový obraz je jedinou hrozivou vlastností. Díky, Dispel Wand!

Prorok (Far Seer):Nezkrotní duchové vstřebávají škody? Žádný problém, díky Dispel Wandu

Náčelník Taurů (Tauren Chieftain): Tomuto sexuálnímu zvířeti se můsíte vyhnout!Dusot ovládné Ghúly a Rázová vlna také může zranit Ghúly. V mikro válkách se snažte držet armádu zpátky a hrdiny vepředu. Když příjde jeho armáda, musíte se rozhodnout, zda NT zabijete, nebo jestli utečete...v raných stádiích se nechete s tímto sexy mizerou střetnout. Později ho můžete sundat s PoT-TiMeovým neblaze proslulým Insta-Hero Kill Microsequencem a/nebo s Marzivýma Wyrmama.

Žumpové (Grunts): Pokud je vidíte, vyhněte se ranému konfliktu (jen oni mají 4 miliony hitpointů ;\) Prostě se spokojte s vědomím, že až budete mít Wyrmy...a že má Kasárny, které když hraju za Orky nikdy nestavím.

Trollí Lovci Hlav (Head Hunters): Díky za vytvoření těchto nováčků. I pod lustem jsou zvládnutelní Frostama. Přidejte Dispel Wand (pro lust) a změnte vaše rány v oděrky. Toto je nejjasnější volba pro Orky, pokud chtějí mít protivzdušné jednotky, a mají Kasárny.

Katapulty: UGH!! Čas pro skvělou mikro válku!! Pokud jste zvládl vztyčit Černou Citadelu, udělejte 1 Gargoyla, a když povážíme, že máte 3 hrdiny a on nemá žádné Lovce Hlav, můžete zničit katapult Gargoylem. Pošle kupředu Proroka (který má málo Hitpointů a vy se můžete pokusit o PoT-TiMeův neblaze...

Šamani: Použijte na ně Carrion Swarm a Dispel Wands (mají tendenci tvořit skupinky, což je dělá lehce zasažitelnými 1 použitím Wandu). Během bitvy také plýtvají spoustou času používáním lustu, a když povážíme, že použijete Dispel Wand, můžete je neustále zmrazovat pro obnovení. Zkuste vyslat Dread Lorda s Rytířem Smrti...nechte Frosty bojovat zezadu, bude pro něj téměř nemožné zaměřit se Šamany Frosty individuálně, a i když to dokáže, Death COIL uzdraví za 600 hp.

Čarodějnice-Lékařka: Heal Ward << Dispel Wand (Wow, tydle Dispel Wandy jsou podstatný pro vítězství)

Wyverny: 2 Ďábly Pekelné + automatická síť. Pokud vaše mikro nefunguje, udělejte jich pro jistotu 3-4. Toto je, co mi většina špičkových Orkských hráčů udělala, když jsem stavěl Frosty.

Zvíře Kodo: K ničemu...prostě ho zabijte a zbavte se jeho aury...Nikdy jsem neviděl žádného dobrého Orkského hráče, aby používal jedno z nich.

Jezdci (Raiders): Proč je nikdy špičkový Ork porti mně nepoužil, když jsem měl Wyrmy? Mají síť, která je může dostat na zem. Avšak díky bohu s nima musí mikrovat a "polapit"(ensnare) není kouzlo zapnutelné na automatiku. Stejně, Dispel Wand by je měl zvládnout...možná proto nikdy špičkoví Orkové netrénují Jezdce.

Tauři: Zvládnutelní pronikavými Frosty...150% škoda není potřebná, ale zabije je to o několik vteřin později.( ^ _ ^ )

Proti Orkům mám nejraději zbavit se jejich hrdinů co nejdříve s PoT-TiMeovým..blablabla...Microsequence. Je tak snadné zabít Pána Mečů, když rozptýlíte jeho Obrazy...a když ho chytíte dřív, než udělá obrazy...jste šťastný že ho můžete rychle zabít...Prosím povšimněte si, že s "PoT-TiMeovým neblaze proslulým Insta Hero Kill Microsequencem" ho Frost Nova dostatečně zpomalí (kouzlo působí jako zpomalovací kouzlo čarodějky a k tomu je ještě zraňuje...OUCH!), takže můžete s Rytířem Smrti popoběhnout (když je na ústupu) a hodit na něj další Coil, než se stačí vrátit za svojí armádu.

Nemrtví vs. Nemrtví

V tomto případě mám jako prvního hrdinu raději Dread Lorda, místo Rytíře Smrti. Carrion Swarm otřese s ranými střety Ghúlů. Prosím nezkoumejte Spánek. Pokud uspí vašeho hrdinu, zasáhněte ho Ghúlem. Také později, Inferno nakopá zadky Ghúlů, a když povážíme že Nemrtví jsou jedinou rasou s opravdu účinnou první řadou, je to důležité. Volně používejte na příšerky Carrion Swarm bez obav, že by jste si to měl šetřit na střet s jeho armádou. Lich je skvělým druhým hrdinou, protože Frost Nova zvládne Ghúly.

Nyní se sami sebe zeptejte.....co postavím?
Ghůlové vládnou Ďáblům p.
Ďáblové P. vládnou Mrazivým Wyrmům
Wyrmové vládnou Ghúlům
Nekromancer vládne Wyrmům
Bansheeové vládnou Wyrmům, pokud jsou v síti na zemi.
Co bych mě udělat?

Co mě fungovalo nejlépe byli ghúlové, 3 Ďáblové Pekelní a Mraziví Wyrmové. Toto udělejte jen, když víte, že má Wyrmy...protože když je nemá, Ďáblové vám budou k ničemu. I když vidíte jednoho Nekra, nemusíte se bát, že udělá boneyard pro Wyrma nebo dva...vaše horda Frostů se o ně postará. "PoT-TiMeův...microsequence" nebude fungovat, protože nebude možné útočně použít Death Coil. Místo toho se snažte zabít jeho hrdiny v tomto pořadí: MR, Lich, DL

Rytíř Smrti může sám na sebe použít Coil, takže se pokuste na něj hodit Frost Novu a Crraion Swarm. Proti Nemrtvým se snažte držet vašeho Dread Lorda vepředu (což bude lepší, než proti ostatním rasám, povážíme-li, že zde je to váš první hrdina a je na vyšší úrovni.Zaměřujte se na svitky léčby pro Vaše Ghúly, stejně jako na svitek ochrany. Pamtujte: Mějte Dispel Wands pouze, když má a používá Chrám Proklatých (Temple of Damned)! Jinak jsou Dispel Wandy proti Nemrtvým bez využití. I když pojede masové Ďábly Pekelné, nebude váš Dispel Wand rychlejší než jejich sítě zapnuté na automatiku. V tomto případě masových Ďáblů, se snažte koncentrovat palbu na Ghúly vepředu (pokud nějaké má), a když nemá, zaútočte na jeho Ďábly s vašimi Šílenými Ghúly.

Další

Intuice: Snažte se předvídat nejchytřejší tahy Vašeho soupeře. Vybijte příšerky, které jsou k němu nejblíže.

Snažte se dělat časté zastávky na jeho expanzích obklopujících jeho hlavní základnu. Nezapomeňte, že Nemrtví se k jejich expanžním Zaltým dolům nemůžou přenést Svitkem městské brány, tak můžou být nájezdy Wyrmů smrtelné. Toto je dobré pro ničení soupeřů, kteří rádi expandují do míst, kde by jste to nejméně čekal, protože jsou obvykle daleko od jejich základny.

Pamatujte si, že s masovími Ghúly je Svitek léčby super důležitý. Svitek ochrany může znamenat výsledek zničení soupeře bez ztráty mnoha jednotek, nebo žádných jednotek, v porovnání se ztrátou poloviny, nebo většiny vaší armády.

Zabíjejte ty nejtěžší příšerky...cvičení v módu single-player vám pomůže se naučit, které příšerky jsou ty nejlepší.

Doufám, že jste si tohoto průvodce vychutnali...